Levo – akcijska ponudba
Na srebrniku je snežni kristal z modro sredico, na hrbtni strani pa snežna princesa s krono in plaščem, okrašenim s snežnimi kristali.
Cena: 75,00 €
Na srebrniku je snežni kristal z modro sredico, na hrbtni strani pa snežna princesa s krono in plaščem, okrašenim s snežnimi kristali.
Cena: 75,00 €
Zlato
Osnovna izbira naložbenikov v novembru 2010 sta bila zlato kot plemenita kovina in ameriški dolar kot valuta. Dober nakup zlata je bil pri ceni med 1.300 in 1.400 ameriškimi dolarji za trojsko unčo. V prihodnjem letu se pričakuje rast preko 1.600 ameriških dolarjev za trojsko unčo, tudi zaradi nadaljevanja nakupov zlata kot zavarovanja premoženja pred padcem vrednosti valut. Po drugi strani se kmalu pričakuje padec vrednosti na 1.300 ameriških dolarjev za trojsko unčo. Zlato je novembra doseglo najvišjo zgodovinsko vrednost v večjih valutah, medtem ko se decembra ponovno pričakuje nizka vrednost zlata, ki naj bi se nadaljevala v začetku leta 2011. Rast cene pred mesecem dni je povzročila politična napetost v Koreji, kar je imelo za posledico nakupe fizičnega zlata na Daljnem vzhodu.
Gospodarska rast Kitajske ostaja ključ vsega dogajanja na področju plemenitih kovin v svetu. Rast kitajskega BDP v tretjem četrtletju letos je bila 9,6 odstotna, in s tem nižja od rasti v drugem četrtletju, ko je bila 10.3 odstotna. Na drugi strani Kitajska v letu 2011 pričakuje inflacijo v višini 10 odstotkov. Kitajska vlada svetuje in podpira naložbe v največji kitajski sklad pokrit s fizičnim zlatom – Lion Fund Management Co.
Največji uvozniki zlata od septembra 2009: Indija 825,4 tone, Hong Kong 167,1 tona, Italija 109,8 tone.
Uradne zaloge zlata centralnih bank: ZDA 8.134 ton, Nemčija 3.402 ton, Italija 2.452 ton, Francija 2.435 ton, Kitajska 1.040 ton zlata.
GFMS v celoti – zlato, srebro, paladij in platina – objavljamo med plačljivimi vsebinami TUKAJ.
© Moro & Kunst 2025
Naša spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje. Informacije - piškotki, so shranjeni v vašem brskalniku. Ob obisku naše spletne strani s pomočjo piškotkov npr. ugotovimo kaj vas zanima, kakšen jezik ste izbrali ali pa kaj vse imate v nakupovalni košarici. Piškotki v nobenem primeru ne morejo poškodovati vašega računalnika ali pa nam omogočiti osebno prepoznavo obiskovalcev.
Nujno potrebni piškotki bi naj bili omogočeni ves čas. Brez njih ne moremo zagotavljati pravilnega prikaza in delovanja naše spletne strani.
Če teh piškotkov ne omogočite, boste ob vsakem obisku naše spletne strani soočeni s ponovno izbiro nastavitev piškotkov.
To so običajno piškotki, ki skrbijo za anonimno spremljanja obiskov na naši spletni strani. Na ta način ugotavljamo katere vsebine še posebej zanimajo naše obiskovalce in podobno.
Prosimo omogočite nujno potrebne piškotke, da si bomo lahko zapomnili vašo izbiro nastavitev.
Več podatkov o zasebnosti na naši spletni strani.