Levo – akcijska ponudba
Na srebrniku je snežni kristal z modro sredico, na hrbtni strani pa snežna princesa s krono in plaščem, okrašenim s snežnimi kristali.
Cena: 75,00 €
Na srebrniku je snežni kristal z modro sredico, na hrbtni strani pa snežna princesa s krono in plaščem, okrašenim s snežnimi kristali.
Cena: 75,00 €
Uradni podatki o količini zlatih rezerv posameznih držav kažejo, da vodilna ostaja ZDA z 8.133 tonami. ZDA ima v mednarodnih rezervah 74 odstotni delež zlata. Sledi ji Nemčija s 3.383 tonami in Italija z 2.451 tonami. Slovenija je s 3,2 tone na 87. mestu.
Rusija je leta 2014 v količini zlatih rezerv prehitela Kitajsko, največjo porabnico zlata v svetu. Rusija že od leta 2006 naprej povečuje svoje zlate rezerve, ki trenutno znašajo 1.246 ton. V primerjavi z letom 2005 je Rusija povečala zlate rezerve za 222 odstotkov. Kitajska ima po uradnih podatkih trenutno v rezervah 1.054 ton zlata, kar je 75 odstotkov več kot v letu 2005. Kitajska je v obdobju od 2003 do 2009 v rezerve dodala 454 ton zlata, nakup pa je objavila aprila 2009.
Največje povpraševanje končnih uporabnikov po zlatu beleži Indija. V zlatih rezervah ima trenutno 557 ton zlata, kar je 55 odstotkov več kot v letu 2005. 200 ton zlata je Indija kupila od Mednarodnega denarnega sklada oktobra 2009. Turčija ima trenutno v zlatih rezervah 341 odstotkov več zlata v primerjavi z letom 2005 oziroma 513 ton. Svoje mednarodne zlate zaloge povečuje od leta 2011, vendar gre predvsem za povečanje zlatih rezerv na račun spremembe zakonskih zahtev bančnega sektorja. Mehika ima trenutno 122 ton zlatih rezerv, kar je 3.542 odstotkov več kot leta 2005. Mehika je leta 2011 v rezerve dodala 100 ton zlata.
Od leta 2010 so države neto kupci zlata, med drugim je to posledica negotove prihodnosti mednarodnega monetarnega sistema. Zlato omogoča večjo razpršenost mednarodnih rezerv, zavarovanje pred inflacijo in valutnim tveganjem, prav tako tudi povečuje stabilnost rezerv. Nakupi zlata s strani uradnega sektorja so znak posameznim investitorjem, naj razmislijo o pomembnosti dolgoročne naložbe v zlato. Trenutna cena zlata omogoča ugoden nakup.
Vir: World Gold Council
© Moro & Kunst 2024
Naša spletna stran uporablja piškotke za izboljšanje uporabniške izkušnje. Informacije - piškotki, so shranjeni v vašem brskalniku. Ob obisku naše spletne strani s pomočjo piškotkov npr. ugotovimo kaj vas zanima, kakšen jezik ste izbrali ali pa kaj vse imate v nakupovalni košarici. Piškotki v nobenem primeru ne morejo poškodovati vašega računalnika ali pa nam omogočiti osebno prepoznavo obiskovalcev.
Nujno potrebni piškotki bi naj bili omogočeni ves čas. Brez njih ne moremo zagotavljati pravilnega prikaza in delovanja naše spletne strani.
Če teh piškotkov ne omogočite, boste ob vsakem obisku naše spletne strani soočeni s ponovno izbiro nastavitev piškotkov.
To so običajno piškotki, ki skrbijo za anonimno spremljanja obiskov na naši spletni strani. Na ta način ugotavljamo katere vsebine še posebej zanimajo naše obiskovalce in podobno.
Prosimo omogočite nujno potrebne piškotke, da si bomo lahko zapomnili vašo izbiro nastavitev.
Več podatkov o zasebnosti na naši spletni strani.